Fabryka Porcelany Porsgrunds rozkręca rynek e-commerce dzięki systemowi Astro WMS

Wraz ze wzrostem liczby produktów, nadchodzącymi inwestycjami w e-commerce i w zupełnie nowy magazyn, Fabryka Porcelany Porsgrund, jako swojego partnera IT w łańcuchu dostaw wybrała firmę Consafe Logistics do kierowania ekonomiką i wydajnością w łańcuchu dostaw.

porsgrund pictureGdy firma Porsgrund zbudowała w 2013 roku nowy magazyn, rozpoczęto poszukiwania nowego systemu zarządzania magazynem (WMS). Po dokonaniu oceny kilku dostawców, a jeszcze przed wyborem systemu Astro WMS, sprawdzono wydajność systemu poprzez konsultacje z obecnymi użytkownikami, firmami Enklere Liv i Mercante.

W ciągu ostatnich lat firma zwiększyła liczbę klientów i rozszerzyła katalog produktów. Dzisiaj sklepy Porsgrund wraz z produktami własnych projektantów oferują coraz więcej produktów marek zewnętrznych.

Ponieważ obroty wzrosły, firma rozpatrzyła redukcję kosztów i określiła takie działania, jak konieczność zwiększenia wydajności kompletacji i jej kontroli oraz określenia nowych reguł dotyczących realizacji zamówień. Firma chciała również uprościć procesy pracy i znaleźć skuteczny sposób na obsługę większego przepływu towarów przez magazyn.

"Podczas ostatnich miesięcy stworzyliśmy efektywny przepływ, który działa. Oczywistym jest, że system Astro WMS pracuje dla nas i daje nam o wiele lepsze warunki pracy”, mówi Juliana Rynning, Dyrektor Logistyki.

Kompletacja głosowa kluczem do sukcesu

Wdrożenie kompletacji głosowej dla towarów przychodzących stworzyło lepsze warunki dla sprawnego przypływu w całym magazynie.

“Byliśmy pod wrażeniem, jak płynnie od samego początku działa rozwiązanie kompletacji głosowej. Nasi pracownicy lubią pracować z obydwiema wolnymi rękami i nie mieli problemu z przyswojeniem instrukcji bezpośrednio z systemu. Kompletacja głosowa pasuje do naszego sposobu pracy”, kontynuuje Juliana Rynning.

W sezonie wysokim liczba magazynowanych towarów rośnie z około 1.400 do około 2.000 pozycji. Jednocześnie liczba codziennych zleceń drastycznie wzrasta. W Astro WMS obsługiwane są obecnie poprzez cross-docking, gdzie wiele towarów przechodzi przez magazyn bez składowania w określonych lokalizacjach. Oznacza to poprawę procesu, która oszczędza czas, miejsce i pieniądze.

porsgrund pictureNiezawodna współpraca z systemem Navision

Jednym z głównych warunków, jakie musiał spełniać system WMS, było doświadczenie z integracją z systemem ERP firmy. Astro WMS jest już skonfigurowany do współpracy z większością systemów ERP, w przypadku firmy Porsgrund – z Navision, która jest sprawdzoną kombinacją współpracy „ręka w rękę” systemów WMS i ERP. System Astro WMS dostarcza również firmie Porsgrund wszelkich statystyk niezbędnych do monitorowania i zarządzania operacjami w magazynie przy użyciu intuicyjnego modułu OpView.

“W roku 2016 planujemy uruchomić nowy sklep internetowy i spodziewamy się zwiększonego przepływu towarów przez nasz magazyn. To jeszcze bardziej zwiększy zapotrzebowanie na system Astro WMS przy obsłudze naszych operacji magazynowych bez opóźnień i komplikacji”, mówi Dyrektor Logistyki Juliana Rynning.

“Wybór Consafe Logistics z systemem Astro WMS do tego strategicznego projektu firmy Porsgrund jest kolejnym dowodem naszej siły w dostarczaniu rozwiązań, które idealnie pasują do potrzeb naszych klientów. Cieszymy się ze współpracy z firmą Porsgrund i nadal dostarczamy rozwiązania wspierające ich podróż w e-commerce”, mówi Stefan Oldenburg, CMO, Consafe Logistics Group.

Astro WMS zapewnia efektywność i kontrolę magazynu

System AstroWMS (Warehouse Management System) to nowoczesne, znane rozwiązanie, używane dziś przez firmy różnej wielkości i z różnych segmentów na całym świecie. Astro WMS wielokrotnie został uznany przez liczące się marki najlepszym wyborem do realizacji wyzwań logistycznych o zwiększonej efektywności, przejrzystości i kontroli magazynowej.

O Consafe Logistics

Consafe Logistics jest jednym z wiodących europejskich dostawców oprogramowania IT Łańcucha Dostaw, tworząc przewagę konkurencyjną łańcucha dostaw czołowych firm na całym świecie. Projektujemy, opracowujemy i wdrażamy rozwiązania dla produkcji, magazynowani, transportu, wysyłki i sklepów. Nasze doświadczenie IT w realizacji łańcucha dostaw i konkurencyjny wachlarz oprogramowania, sprzętu i usług sprawia, że nasi klienci zyskują w swojej branży przewagę. Firma Consafe Logistics zatrudnia 350 pracowników i pomaga klientom w ponad 30 krajach na całym świecie z naszych biur w Szwecji, Norwegii, Danii, Holandii, Polski i Wielkiej Brytanii. Odwiedź nas na www.consafelogistics.pl

2015-09-25
Porsgrund_logo

O “3 Norske AS”

“3 Norske AS” jest własnością Atle Brynestad i obejmuje trzy nastepujace marki: Fabryka Porcelany Porsgrund, Hadeland Glassverk AS, Norgesglasset i Christiania Glasmagasin AS. 

Fabryka Porcelany Porsgrund powstała w 1885 roku i od tego czasu produkuje najwyższej jakości zastawy stołowe. Fabryka porcelany produkuje szeroki asortyment wyrobów porcelanowych od produktów ogniotrwałych wykorzystywanych w profesjonalnych kuchniach po wykwintną, delikatną porcelanę dla domu.
www.porsgrund.com 

Firma Hadeland Glassverk została założona w 1762 roku i produkuje delikatne szkło, część produkowana jest ręcznie i dmuchana ustami oraz kryształy i pamiątki.
www.hadeland-glassverk.no 

Firma Christiania Glasmagasin powstała w 1739 roku i posiada w Norwegii ponad 50 sklepów sprzedających porcelanę, produkty szklane i produkty kuchenne.
www.cg.no

porsgrund picture
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO! Nieustannie gromadzimy i tworzymy inspirujące i ciekawe artykuły oraz istotne informacje biznesowe. Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najnowsze i najciekawsze informacje bezpośrednio do swojej skrzynki mailowej bez żadnych kosztów, sześć razy w roku!
ZAPISZ SIĘ
Dołącz do nas
Śledź nas poprzez media społecznościowe i miej dostęp do najnowszych informacji.
ranktrackr.net